Meny
Lucka 23
Skrivet: 2024-12-23

Torsåkers IF Julkalender 2024 

Lucka 23

 

Tiden går så fort och nu kan vi snart stänga säsongen 2024.

Vill börja med att tacka alla ledare och tränare, ni har gjort ett fantastiskt arbete och det var väldigt många barn/ungdomar aktiva under 2024. Det är glädjande att TIF kan erbjuda rörelse och gemenskap från 5 år upp till senior ålder och både för tjejer och killar. Vi hade ca 45 barn med i boll och lek och det är helt fantastiskt. Vi hade lag i olika seriespel i olika åldrar och en väldigt lyckad Tiffy cup där vi fick väldigt positiv feedback från de gästande lagen. Utmaningen under 2024 har varit att vi har för få tränare/ledare och att det behöver vi arbeta med inför säsongen 2025.   

Våra sponsorer är jätteviktiga för oss för att vi ska kunna bedriva en verksamhet i Torsåker och prioriteringen är barnen och ungdomarna. Hela styrelsen tackar alla sponsorer för att ni stöttar TIF och ser hur viktigt det är med ett lokalt föreningsliv.  

Imorgon är det Julafton och jag önskar alla i Torsåker med omnejd en fin Jul.

Jag önskar att de flesta barn och unga kommer upp till IP igen när säsongen 2025 börjar och få träffas och ha kul och spela lite fotboll.  

En stor julkram till er alla!

Lena

Nästa Seniormatch

Tr-Match Storviks IF
26 april Kl. 14:00
Inga planerade matcher.

Kommande matcher

april
26
Kl. 14:00
Herrar Tr-Match Storviks IF
Ej angivet
maj
3
Kl. 13:00
Herrar DIV 5 Älvkarleby IK
Ej angivet

10
Kl. 14:00
Herrar DIV 5 Skutskärs IF
Torsåkers IF, Idrottsvägen 1, 813 40 Torsåker, Sverige

18
Kl. 15:00
Herrar DIV 5 Forsbacka/Stensätra
Ej angivet

21
Kl. 19:00
Herrar DIV 5 IK Sätra:2
Torsåkers IF, Idrottsvägen 1, 813 40 Torsåker, Sverige
Se alla kommande matcher

Kalender

Kalendern är tom!